Vyhľadávanie

DENON PMA-1560

  • PDF
  • Print
  • E-mail

img_5229

Na radu p. Janečku som si zaobstaral cez inzerát starší zosilňovač Denon PMA 1560 a hneď po prvom počutí som bol milo prekvapený.
Vzápätí som doručil do Brezna moju staršiu Yamahu RX-V450  a po jej úprave  a vypočutí som neváhal ani sekundu a následne som doručil na úpravy aj Denon.
Najskôr nasledovala oprava  jedného koncového stupňa,/ ktorý bol po oprave, ale neboli použité originálne tranzistory/, tak som ich nechal vymeniť, kompletného vyčistenia všetkých potenciometrov, prepínačov, výmeny operačných zosilovačov, výmeny reproduktorových terminálov, sieťovej prívodnej šnúry. A samozrejme optimalizácii jednotlivých signálových častí,/od vstupu až po výstup/,napájacích zdrojov a podobne.
Zhruba po dvoch mesiacoch som plný očakávania doviezol Denon domov a neváhal som v nedeľu večer o 23:00 ani minútu a hneď som ho zapojil.
Prvá perlička ktorú som pustil bol album Muddy Waters – Folk Singer.
Okamžite som počul nádherný zvuk, čistý hlas, krásny zvuk gitary, proste jedna báseň.
Manželka to definovala asi tak – mám dojem že ten človek sedí u nás v obývačke...
Zimomriavky na chrbte, slovom neopísateľné.
Postupne som vyskúšal albumy ktoré považujem za také svoje etalóny a pri každom som bol milo prekvapený.
V stokrát napočúvaných albumoch som zrazu počul drobnosti ktoré som si nikdy predtým nevšimol, napríklad Eric Clapton Unpluged, nádherná čistota, priestor, dozvuk, ten istý záver – neopísateľne krásny zvuk.
Postupne som prešiel veľa albumov, napríklad Keith Jarrett, Gary Peacock, Jack DeJohnette – Still Live, Yesterdays, Tribute, všetko úplne nové 180g LP a dojem znova úžasný zvuk, perfektná lokalizácia nástrojov, krásne rozlíšenie detailov. Basy, stredy, výšky, všetko v perfektnej harmónii, nič nepôsobí rušivo.
Neskôr som povyťahoval staré albumy zo 60-tych a 70-tych rokov, Miles Davis, Lou Donaldson, John Coltrane, Duke Ellington, všetko hrá neuveriteľne, o tomto som roky sníval a konečne som našiel prístroj ktorý splnil vďaka p. Janečkovi moje očakávania.

Profesionálna práca, výsledok na najvyššej úrovni, vrelo každému doporučujem.

Last Updated on Wednesday, 27 January 2016 10:42

 

Výber z galérie

  • JVC JA-S55_1
  • JVC TD-W203_1
  • Description: JVC TD-W203
  • Ingelen HSA 200_1

Anketa

Páči sa vám nový design stránky?
 

ROSNER PC

Predaj a servis počítačov, kancelárske a školské potreby.
Navštívte nás v našej predajni v Petržalke.
WWW.ROSNERPC.SK